Ratowanie dzieci – Poprawa leczenia raka u dzieci w krajach rozwijających się cd

Takie sojusze wytworzyły wystarczającą dynamikę, aby niektóre szpitale w Ameryce Środkowej i Południowej mogły rozpocząć dzielenie się swoją wiedzą z innymi onkologami w rozwijających się regionach Ameryki Łacińskiej, opracowując wspólne protokoły leczenia i konsultując problemy związane z zarządzaniem rakiem u dzieci. Pacjent z ostrą białaczką limfoblastyczną w Szanghajskim Dziecięcym Centrum Medycznym. Dzięki uprzejmości dr JY Tang.

Czy twinning może być skuteczny w krajach, w których brakuje nawet prymitywnych systemów opieki zdrowotnej. Uważamy, że niski poziom rozwoju nie stanowi niemożliwej do pokonania przeszkody w produktywnym partnerstwie. Na przykład w niektórych częściach Afryki możliwe jest wyleczenie dzieci z chłoniaka Burkitta za pomocą leczenia samym cyklofosfamidem, a Malawi twierdzi, że nawet uproszczony program twinningowy może uratować życie.5 W związku z tym zmodyfikowany program koncentrujący się na edukacji szkolenie i leczenie najbardziej czułych nowotworów może być całkiem skuteczne.
Większość postępów w zakresie leczenia nowotworów u dzieci została pobudzona przez badania z udziałem dzieci w krajach zachodnich. Ponieważ na podatność i patogenezę raka duży wpływ ma tło genetyczne, ekspozycja środowiska i styl życia, musimy rozszerzyć badania, aby uwzględnić przypadki w krajach rozwijających się. Łatwiej będzie to zrobić, jeśli rozwój jednostek raka u dzieci w krajach biednych doprowadzi do ewolucji międzynarodowych banków komórek i tkanek oraz rejestrów nowotworów, które gromadzą długoterminowe dane uzupełniające.
Mówi się, że jeśli mamy zachować cywilizację, musimy upewnić się, że jej korzyści są dostępne dla wielu, a nie dla niewielu. Rozwój terapii leczniczej u dzieci chorych na raka jest punktem odniesienia dla postępów medycyny, a tego rodzaju leczenie nie może być blokowane w granicach kilku krajów. Strategia, którą opisujemy, jest tylko początkiem, ale może wywołać ducha osiągnięć, który może ostatecznie dotrzeć nawet do najmniej uprzywilejowanych narodów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Rak w krajach rozwijających się: wielkie wyzwanie dla onkologii w XXI wieku, pod redakcją S. Tanneberger, F. Cavalliego i F. Pannutiego, opublikował Zuckschwerdt, Monachium, 2004.
Author Affiliations
Dr Ribeiro jest dyrektorem International Outreach Program, a dr Pui jest dyrektorem Wydziału Białaczki / Chłoniaków w szpitalu St. Jude Children s Research w Memphis w stanie Tennessee, a dr Pui jest również profesorem w dziedzinie badań klinicznych w American Cancer Society.

[patrz też: kalretikulina, zwichnięcie żuchwy, próba tymolowa ]
[podobne: luxmed marriott, tesco górczewska godziny otwarcia, zniesienie lordozy lędźwiowej ]