Atopowe zapalenie skóry ad 6

Potrzebne są również dane dotyczące długoterminowego bezpieczeństwa miejscowego stosowania takrolimusu i pimekrolimusu. Korzyści z rutynowych testów alergologicznych wymagają wyjaśnienia. Ponadto nie jest jasne, czy wczesna agresywna terapia u dzieci z atopowym zapaleniem skóry wpływa na naturalną historię choroby. Wytyczne
Tabela 4. Tabela 4. Strony internetowe z informacjami na temat wyprysku. Amerykańska Akademia Dermatologii opublikowała niedawno oparte na dowodach wytyczne dotyczące atopowego zapalenia skóry, zawierające rekomendacje zgodne z dowodami podsumowanymi w tym artykule43. Ponadto dostępnych jest wiele przydatnych stron internetowych (Tabela 4).
Wnioski i Rekomendacje
Pacjenci i rodziny, takie jak dziewczynka i jej matka, które są opisane w winiety, często mają obawy dotyczące miejscowych kortykosteroidów, które mogą być złagodzone przez odpowiednią edukację68. Pacjenci i ich rodziny powinni uczyć się o przebiegu atopowego zapalenia skóry; to znaczy, że pojedyncza przyczyna i wyleczenie są mało prawdopodobne, chociaż dobra kontrola jest prawie zawsze możliwa. Dyskusje powinny być uzupełnione informacjami pisemnymi i demonstracją stosowania leczenia miejscowego.
Dla dziewczyny z winietą, poleciłabym wywołać remisję z zastosowaniem raz dziennie silnego miejscowo kortykosteroidu do kończyn i tułowia przez 10 dni przed zaplanowaniem drugiej wizyty w celu oceny postępu. Chociaż dane na poparcie stosowania emolientów są ograniczone, starałbym się utrzymać remisję jedynie dzięki liberalnemu stosowaniu emolientów, z wykorzystaniem pięciodniowych kursów silnych lub umiarkowanych kortykosteroidów do stosowania miejscowego w przypadku zaostrzeń33. Jeśli taki schemat nie utrzymałby się odpowiednia jakość życia, wprowadziłabym terapię weekendową – czyli zastosowanie silnego kortykosteroidu do nowych i wcześniej aktywnych miejsc atopowego zapalenia skóry w każdą sobotę i niedzielę wieczorem w celu zmniejszenia zaostrzeń.34 Alternatywnie, przerywane stosowanie miejscowego takrolimusu lub pimekrolimusu może być stosowany w celu zmniejszenia częstości rytmu50. Jeśli zapalenie skóry twarzy wymaga ciągłego stosowania łagodnych miejscowych kortykosteroidów, zaleciłbym stosowanie miejscowego takrolimusa, 0,03 procent, dwa razy dziennie przez trzy tygodnie, a następnie raz dziennie, aż do atopowego zapalenia skóry.
Author Affiliations
Z Centrum Dermatologii Dowodowej, Queen s Medical Center, University of Nottingham, Nottingham, Wielka Brytania.
Wyślij prośbę o ponowne przesłanie do profesora Williamsa w Centrum Dermatologii Dowodowej, Queen s Medical Center, University of Nottingham, Nottingham NG7 2UH, w Wielkiej Brytanii lub w [email protected].
[przypisy: torbiel wargi dolnej, kalretikulina, zakrzepica zatoki esowatej ]
[hasła pokrewne: bliznowata tkanka łączna, marskość wątroby rokowanie, luxmed lublin radziwiłłowska ]